A Bloomberg írta meg először, hogy új Covid-19 variáns terjed a franciaországi Bretagne régióban.
A portál úgy tudja, hogy több olyan fertőzöttnek is negatív lett a tesztje, akik közben egyértelmű tüneteket mutattak.
Az első elemzések nem utalnak arra, hogy a mutált kórokozó fertőzőbb, vagy súlyosabb betegséget okoz, mint más verziók
– állítja Franciaország egészségügyi minisztériuma hétfői közleményében.
Már folynak a kísérletek annak meghatározására, hogy a variáns hogyan reagál az oltásokra és a korábbi Covid-fertőzésből származó antitestekre, írja a közlemény.
Néhány betegnek, akinél a fertőzését a vérből vagy a légzőrendszer mélyéből származó mintákkal igazolták, a PCR-tesztjük először negatív lett. A nyilatkozat szerint a mutációt nyolc betegnél fedezték eddig fel a Bretagne északnyugati részén fekvő Lannion-i kórház 79 fős csoportján belül.
Az egészségügyi hatóságok fokozott elővigyázatosságra intenek, hiszen világszerte aggodalomra ad okot a koronavírus oltásokra nem reagáló, gyorsabban és könnyebben terjedő vagy súlyosabb tüneteket előidéző esetleges egyéb variánsainak jelenléte.