fbpx

2-0-ra győzött Wales Magyarország ellen

Sorsdöntő mérkőzést játszik ma a magyar válogatott Cardiffban, ahol hazánk Walessel csap össze az Európa-bajnoki selejtezőmérgezésen. A tét nem kisebb, mint az egyenesági kijutás az 2020-as EB-re, ha veszítünk, pótselejtezőn kell bizonyítanunk.

Az első félidő első negyedórájában már gólt is kaptunk Walestől, Aaron Ramsey szerezte a gólt.

Segun_thebook on Twitter

Ugyan a 34. percben benne volt az egyenlítés esélye, de a walesi kapus óriásit védett.

Tara.. IG: taraedwardsx 🏳️‍🌈 on Twitter

A második játékrészből alig 2 perc telt el, mire jött a második walesi gól. Ezt is Ramsey szerezte. Egyre távolabb kerültünk a részben budapesti szervezésű Európa-bajnokságra való kijutástól.

KramponGoal on Twitter

93. perc

És itt a vége, lefújták a mérkőzést. 2-0-ra veszítettünk idegenben Wales válogatottja ellen, így negyedikek lettünk a csoportunkban, ahonnan Horvátország, Wales és Szlovákia jutott ki a 2020-as Európa-bajnokságra.

Az egyenesági kijutás ugyan elúszott, de jövő márciusban még javítatunk a Nemzetek Ligájában.